Malokarpatské osvetové stredisko v Modre

HAMLET - Divadlo v kine

  • 18. 4. 2018
  • Kino MIER Modra

Majstrovská tragédia o Hamletovi je najznámejšou a najčastejšie citovanou divadelnou hrou Williama Shakespeara. Aj vďaka mimoriadnej popularite Benedicta Cumberbatcha (Sherlock, Kód Enigmy) sa z nového Hamleta stala najväčšia divadelná udalosť sezóny, priťahujúca do londýnskeho národného divadla nezvyčajný záujem. Predstavenie bolo vypredané v priebehu niekoľkých hodín už rok pred svojou premiérou. V réžii Lyndsey Turner je to vizuálne ohromujúca produkcia so silnou atmosférou.

Dráma Hamlet rieši otázku ľudskej existencie. Dánsky princ sa po vražde svojho otca snaží pochopiť a rozmotať spleť intríg na kráľovskom dvore. Podsúva sa mu dilema pomsty a šialenstva, a začína sa hra, v ktorej niet víťaza.

Chumberbatch vkladá do role Hamleta pochmúrnu intenzitu. Táto klasika fascinuje a strháva aj vďaka jej súčasnej réžií. Lyndsey Turner často pretkáva inscenácie svojimi režijnými ozdobami, ako keď herci prejdú do spomaleného pohybu alebo zostanú nehybní. Na impozantnom javisku, ktoré sa zdá rovnako hlboké ako široké, sa otvára pôsobivá scéna znázorňujúca postupne sa rozpadávajúci kráľovský palác.

Ak ste si mysleli, že príbeh Hamleta poznáte a nemôže vás prekvapiť, táto produkcia vás presvedčí o opaku. Nemusíte riešiť: „Ísť či neísť?“ Príďte si vychutnať skvelé londýnske divadlo v kine!

Začiatok:

Vstup do sály od 17:30 (prosím príďte skôr, aby ste si stihli včas kúpiť lístok)

18:00 – 20.05 Prvé dejstvo

(10 min úvod NT live, kt. zahrnuje: predhovor a interview s Benedictom Cumberbatchom)

20:05 – 20:25 prestávka 20 min

20:25 – 21:25 Druhé dejstvo

české titulky / vstupné: 8 €